Haber

Adıyaman Valisi Osman Varol, Tut ilçesindeki deprem konutlarını inceledi

Adıyaman Valisi Osman Varol, Tut ilçesinde üretimine başlanan kalıcı deprem konutlarında incelemelerde bulundu.

Sorunların yerinde tespiti ve analizi amacıyla ilçe ziyaretlerini Tut ilçesine sürdüren Vali Osman Varol, deprem felaketi sonrası ilçenin genel durumunu, ilçe merkezinde inşa edilmekte olan afet evlerinin gelinen aşamayı ve ilçenin durumunu anlattı. köyler, vatandaşlara sunulan kamu hizmetleri, ihtiyaç ve talepler, devam eden ve planlanan yatırımlar. Kaymakam Ali İhsan Selimoğlu’ndan bilgi aldı.

Vali Osman Varol, Kahramanmaraş merkezli depremin yıkıma neden olduğu Tut ilçesinde Toplu Konut İdaresi tarafından inşa edilen 420 afet konutunun inşaatında incelemelerde bulundu. Tamamlanan örnek daireyi gezerek, yüklenici firma yetkilileriyle devam eden çalışmalar hakkında görüştü.

Vali Osman Varol, depremden etkilenen her ilçe ve her köyün restore edilerek daha modern yaşam alanlarına dönüştürülmesi çabasıyla çalışmaların aralıksız devam ettiğini, devletin hiçbir vatandaşını mağdur etmeden buraların sağlam ve güvenli evlere dönmesi için çaba gösterdiğini kaydetti. .

Vali Osman Varol, Tut Belediyesi ziyaretinin ardından yapımı devam eden 12 derslikli Fatih İlk ve Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu.

Vali Varol, inşaatı tamamlanan ve tefriş çalışmalarına başlanan ve önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan gençlik merkezini de ziyaret etti. – ADIYAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu