Haber

Doğanşehir’de köy konutlarının inşaatı devam ediyor

Doğanşehir’de köy konutlarının inşaatı devam ediyor

MALATYA – Yüzyılın felaketinde büyük yıkıma uğrayan Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde afetzedeler için Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılan köy tipi konutların üretimi devam ediyor.

6 Şubat’ta Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7-7,6 büyüklüğündeki depremden etkilenen illerden Malatya’da depremzedeler için üretilen konutlar hızla yükselmeye devam ediyor. Hasarın ağır olduğu ilçelerden Doğanşehir ilçesinde toplu konut çalışmaları devam ederken, kırsal kesimde köy tipi konutların inşaatları da hızla devam ediyor.

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, köy evlerinin inşaatının devam ettiği mahallelerden Altıntop Mahallesi’nde çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yeri belirlenen mahallelerde depremin hemen ardından konut inşaatına başlandığını belirten Zelyurt, Altıntop İlçesi’nde 59 köy evinin inşaatının devam ettiğini söyledi. Evlerin 3+1 formatında, net alanları 105 ve 115 metrekare olarak inşa edildiğini belirten Zelyurt, sağlam ve sağlam yapılar olarak inşa edilen evlerin depremzedeler için güvenli konutlar olacağını söyledi.

İlçedeki birçok mahallede köy tipi ev inşaatlarının devam ettiğini belirten Zelyurt, bazı mahallelerde ise yer tespiti yapılmadığı için çalışmaların henüz başlamadığını ifade etti. Doğanşehir ilçesinde de çok fazla yıkım yaşandığına değinen Zelyurt, bu süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanların ilçelerine gösterdiği yakın ilgiden ilçe halkı olarak memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Köy konutlarına hak kazanan vatandaşlar, konutların çok güzel olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve yetkililere teşekkür etti.

haberilgaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu